Az erdei iskola fogalma

Az erdei iskola az iskolai tanítás sajátos formája.
A hagyományos tanóráktól nemcsak helyszínében de tananyagában is eltér ez a fajta oktatás. A tanulók ilyenkor az iskolájuk, lakóhelyük környezetétől eltérő helyszínen, általában természetközelben tanulnak néhány napig. A tananyag és a módszer szorosan kapcsolódik a helyszínhez, hiszen tananyag lehet mindaz, ami ott valóságban, közvetlenül megfigyelhető, megvizsgálható, felfedezhető.
Ugyanakkor a közösség szempontjából is fontos nevelési feladata, hogy a tanulók a problémák, konfliktusok megoldása, szabadidejük megszervezése során jobban, több oldalról ismerhetik meg egymást - és ezzel együtt önmaguk képességeit is. Az erdei iskola tehát mind a környezeti nevelés, mind a közösségformálás kiváló terepe.

A honlapot a Net Time Számítástechnikai Bt. készítette

Az erdei iskola fogalma